Instruktoři

Jsem také jen člověk s lidskými problémy. (Čína, Hangzhou, Taoistický klášter Sanmao - 5/2018)
Jsem také jen člověk s lidskými problémy. (Čína, Hangzhou, Taoistický klášter Sanmao - 5/2018)

Jaromír MAREK

Bojovým uměním se věnuji od 12 let. Učil jsem se a učím u mistrů světové úrovně - ne snad proto, že bych byl tak talentovaný, ale proto abych byl přímo u zdroje informací. To co mě naučili Vám chci v nezměněné formě předat. V Bostonu jsem se učil Tai Chi Chuan stylu Yang u rodiny mistra Gin Soon Chu. Ten dostal v 70.letech 20.století glejt přímo od rodiny Yang na šíření Tai Chi v USA. Kromě jeho syna Gordona Chu (a jeho bratrance) mě zde na přelomu let 2014 a 2015 učil především mistr Vincent Chu (zde). Vincent jezdí každoročně do České republiky pořádat semináře Tai Chi. Učitelem Qigong (čchikung) a Baguazhang byla mistryně Zhai Jun (zde) a učitelem Bagua Wudang a základů kung-fu je mistr Zhai Feng (zde).

Stejně tak jako jsou vnitřní bojová umění silnou zbraní pro boj a uzdravení, mohou být při špatném praktikování nebezpečná pro nás samotné. Pro každého kdo se k těmto technikám dostane poprvé, je těžké rozlišit, zda se jedná o správnou cestu nebo nesmysl. A proto jsem se rozhodl založit tento klub, abych Vás je naučil rozeznat. Všechny techniky, které Vás zde budu učit, mám ověřené sám na sobě. Nechci se nazývat ani učitelem, prostě Vám jen chci ukázat správný směr a dál už je to na Vás.

Čína - Wudang, květen 2017
Čína - Wudang, květen 2017

Každý z nás je uvnitř bojovník. Už jen proto, že jste navštívili tuto stránku, jste bojovníkem i Vy. A tou největší zbraní každého bojovníka by mělo být především jeho vlastní zdraví. Těžko můžeme bojovat s pochroumaným kotníkem nebo s hlavou zamotanou od nešťastné lásky. Vnitřní bojová umění jsou už tisíce let prověřenou technikou, která každému bojovníkovi pomůže udržet zdraví, případně se uzdravit svépomocí. 

To co mě naučil mistr se Vám pokusím v nezměněné formě předat.
To co mě naučil mistr se Vám pokusím v nezměněné formě předat.

Všechny techniky, které Vám chci předat, Vám pomohou k lepšímu zvládnutí Vaší životní situace - tedy k uzdravení, udržení zdraví, a úspěšnému boji - ať už tím bojem je lepší soustředění na zkoušku ve škole či pracovní jednání, tak větší sebejistota při konfrontaci s bacily nebo protivníkem.

Naučím Vás základy, protože správný základ je to nejdůležitější. Dále Vás již odkážu na příslušné mistry.

Krátká ukázka z nádherné sestavy "Návrat Tai Chi" vytvořené Vincentem Chu, v mém podání. Sestava kombinuje Tai Chi ve velkém, středním i malém řádu a různé styly (Yang, Wudang, Chen), zahrnuje i zvířata ze Xing Yi (Hsing I) i kruhové prvky Bagua.

S laskavým svolením mistra Vincenta Chu Vám chci dále předat to co mě naučil.

Cesta je velmi dlouhá a já sám jí teprve procházím. Při dobré navigaci a s důvěrou ve svojí přirozenou inteligenci jí však můžete projít podstatně rychleji, protože život je příliš krátký na to, abychom tápali.