O kurzech Tai Chi

Co potřebujete ke cvičení?

Pohodlné oblečení i obuv. Nejlépe žádné elastické oblečení a na nohy nejlépe styl "jarmilky," není dobré cvičit naboso. S sebou pití, nejlépe čaj v termosce.


Proč cvičit právě u nás?

Klubů kde se cvičí Tai Chi je dnes nepřeberné množství. My cvičíme podle systému rodiny Yang, který je unikátní. Není lehký, ale výsledky stojí za to. Náš klub je skrze mistra Kwok Wing Chu napojen přímo na rodinu Yang a jsme tedy přímo u zdroje korektních informací neboť Tai Chi je nezbytné cvičit správně. V našem klubu jako jednom z mála cvičíme Tai Chi ve spojení s Baguazhang, které umožní lépe pochopit některé složky Tai Chi. Zajímá nás také Vaše zpětná vazba - které cvičení Vám prospívá, které ne, co Vám dělá dobře a případně co se u Vás změnilo.

Proč cvičit Tai Chi?

Je to tak trochu jiný bodybuilding. Jedná se o budování vnitřní síly. Vnitřní síla není jen poetický pojem. Tai Chi posiluje to co je skutečně třeba pro boj: Počínaje silnými šlachami a kostmi a konče uvolněnou psychikou. Bez uvolnění není dostatečně rychlá reakce - pokud je tělo zatíženo emocemi, je v napětí a to nás znevýhodní v boji. Tai Chi také rozhýbe lymfu, uvolní klouby, zpevní svalové partie důležité pro správné držení těla. Má dalekosáhlé a dlouhodobé účinky. Vyžaduje ale Vaší trpělivost. Slovy velmistra Ip Tai Taka "je to jako ušetřit každý den jeden cent." Výsledky nepřijdou hned (tak jak je dnes u všeho očekáváno), ale tyto výsledky skutečně stojí za to.