Instruktoři

Instruktor Martin Saidl

Tai Chi Yang - Dlouhá forma

Martin začal Tai Chi cvičit v roce 2012 ve škole "Kung fu rodiny Yang," která je zaštítěna Zdeňkem Kurfurstem a jím navázaná přímo na rodinu Yang a to na současnou generaci dcer Yang Sau Chunga, konkrétně na Yang Ma Lee. Naučil se zde základnímu zdroji veškerých informací Tai Chi Yang, kterým je Dlouhá forma. 

Od roku 2019 cvičí v naší škole a svoje znalosti Dlouhé formy zde problubuje dle našeho mistra Vincenta Chu, (který se učil u svého otce Gin Soon Chu, jenž byl oficiálním disciplem ("nástupcem") Yang Sau Chunga, u kterého cvičil i Vincent).

Martin se účastní seminářů Taiji Yang (od Karla Nuhlíčka a Dana Tkadlčíka z Vincentovy školy, přes Lukáše Hlubůčka z liberecké "Kung-fu Rodiny Yang,") a je velkým obdivovatelem Yang Chen-fu, o kterého se zajímá i z historického hlediska studováním korektní literatury a chystá se i na další semináře (např. na seminář vedený mistrem Yang Jun - tedy vnukem Yang Chen-fu, který bude probíhat v září 2023 v Budapešti, či seminář Vincenta Chu v prosinci 2023 v Liberci).

Martinův zájem o Tai Chi je opravdový a na zasvěcení do Dlouhé formy je ten pravý.

29.5.2023